دات نت نیوک
Menu

آرشیو اخبار

EasyDNNNews

مديران مجموعه شهرداري با اتوبوس خدمت به محلات شهر زنجان مي‌روند
shobeyri

مديران مجموعه شهرداري با اتوبوس خدمت به محلات شهر زنجان مي‌روند

شهردار زنجان گفت: يك اتوبوس به عنوان اتوبوس خدمت در حال آماده سازي است كه به جاي مراجعه مردم به شهرداري، مديران مجموعه محله به محله در شهر مستقر شده و به مشكلات مردم رسيدگي مي‌كنند.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري زنجان، مسيح‌الله معصومي در جلسه علني شوراي اسلامي شهر زنجان اظهار داشت: در حوزه منابع انساني شهرداري زنجان هيچ نيرويي در هيچ ساختار رسمي و منسجمي نبوده و هيچ نيروي در جاي مناسبي مستقر نبوده است.

وي با اشاره به اينكه بيش از 2 تا 2.5 برابر بر اساس چارت سازماني مصوب وزارت كشور ابناشتگي نيرو داريم، ادامه داد: نوع و شرح وظايف اين نيروها نيز تدوين شده نيست.

شهردار زنجان با بيان اينكه در حوزه زيربنايي غير از پل سيدالشهدا(ع) و بازگشايي زينبيه غربي هيچ پروژه كلاني را نداشتيم، افزود: اين دو پروژه نيز به اندازه كافي نارضايتي مردم و كساني كه از اين محور مي‌گذرند به وجود آورده است.

وي با اشاره به اينكه در حوزه مالي و اقتصادي هيچ درآمد پايداري در اين شهرداري تعريف نشده است، تصريح كرد: پرداخت حقوق‌ها و هزينه‌هاي شهرداري تا الان صرفا مبتني بر درآمدهاي زودگذر اعم از عوارض ساختماني، دريافت ماليات ارزش افزوده و ساير عوارضي بوده است كه نمي‌توانيم درآمد پايدار حساب كنيم.

معصومي با اشاره به اينكه در پرداخت پيمانكاران شفافيت مالي وجود نداشته است، گفت: پرداخت مطالبات بر اساس مكانيسم تعريف شده مدوني كه هم پيمانكار مطلع باشد، هم مردم مطلع باشند و هم كارمند شهرداري به آن اتكا و اعتماد كند وجود نداشته است.

وي با بيان اينكه در بخشي از قسمت‌ها حقوق كارگران زحمتكش همانند حوزه فضاي سبز و نگهباني گاهي تا سه ماه عقب ماندگي حقوق داشته است، ادامه داد: در حوزه خدمات شهري سازمانهاي ما تا الان گرفتار روزمرگي بودند و بيشتر در حد رد تكليف و گذران روز مديريت شده است.

شهردار زنجان با بيان اينكه در حوزه مبلمان شهري به ويژه در فضاهاي باز شهري و پاركها و فضاي سبز مبلمان درخور هم از لحاظ كمي و كيفي وجود نداشته است، گفت: در حوزه جمع آوري زباله ضمن اينكه فرهنگ سازي مناسب انجام نشده است در ارائه خدمات هم داراي مشكلات است.

وي خاطر نشان كرد: به لحاظ مكانهاي فيزيكي در اختيار بسياري از واحدهايي كه تحت عنوان سازمانهاي تابعه و واحدهاي مرتبط يا مستاجر هستند يا در بناهايي كه در تعمير و تخريب قرار دارند و يا داراي فرسودگي هستند و يا فاقد مكان هستند.

معصومي گفت: در حوزه مناطق مردم از فرآيند انجام كار و پاسخگويي مديران و كاركنان نارضايتي داشتند و زمانبر بودن فرآيند پاسخگويي نارضايتي زيادي را در مجموعه دربرداشته است.

وي با اشاره به اينكه هدفم اين نيست كه خدا نكرده عملكرد دوستان شورا و شهرداري و يا افراد ديگر را در گذشته زير سوال ببرم، ادامه داد: در بازديدهايي از مجموعه شهرداري داشتم به اين نتيجه رسيدم مي‌توان با وجود ظرفيتهايي كه در شهر زنجان وجود دارد حركتهاي خيلي خوبي را انجام داد.

شهردار زنجان بيان كرد: با مديران شهرداري جلسات مختلفي برگزار شده و اهداف و برنامه‌هاي خود را تبيين كردم.

وي با اشاره به مشخص كردن تكاليف سازمانها و مناطق مختلف گفت: به عنوان نمونه شهرداران مناطق ملزم به اين شدند كه تا پايان آذر ماه به لحاظ بدهي حقوق و معوقات بيمه و ماليات به روز شوند و بعد از آن بدهي به سازمانهاي تابعه و بعد از آن وارد مطالبات پيمانكاران به روز شوند.

معصومي با بيان اينكه در حوزه نظارتي در كل داراي مشكل هستيم ولي در شب نظارت خدماتي در مجموعه نداريم، افزود: فضاهايي و افرادي متصدي اين حوزه به عنوان ستاد امور شبانه انتخاب مي‌شوند.

وي با اشاره به اينكه يكشنبه‌ها صبح  در ماه دو بار ملاقات مردمي برگزار مي‌شود، ادامه داد: يك كانالي با عنوان كانال ديده‌بان حقوق شهروندي ايجاد مي‌شود.

شهردار زنجان با بيان اينكه روابط عمومي وظيفه دارد و هر واحدي كه عضو اين كانال خواهند شد با نگاه انتقادي به داخل شهر رفته و در حوزه خدماتي كه وجود دارد تصوير گرفته و در كانال قرار دهند، ادامه داد: مديران موظف هستند تا در سريع‌ترين زمان اين مشكل را حل كنند اما مديراني كه دو تا كارت زرد از بنده دريافت كنند پشت بي‌سيم عزل خواهند شد.

وي گفت: يك شماره پيامكي تهيه شده براي ارتباط مستقيم شهروندان با شهرداري زنجان در آينده نزديك اعلام مي‌شود.

انتهاي پيام/

مطلب قبلی ديدار معاون هماهنگي امور عمراني استاندار با شهردار زنجان
مطلب بعدی شهر زنجان در امور زیربنایی نسبت به شهرهای همتراز عقب است
Print
140 رتبه بندی این مطلب:
5.0
دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn