دات نت نیوک
Menu

آرشیو اخبار

EasyDNNNews

کارت‌های شهروندی فراگیرتر می‌شود
shobeyri

کارت‌های شهروندی فراگیرتر می‌شود

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زنجان با اعلام این مطلب گفت: هدف شهرداری از این کار کاربردی کردن کارت شهروندی و به تبع آن تعبیه کارتخوان در اماکن مختلف شهری و به ویژه تاکسی‌ها است.

منیژه ناظری با اشاره به اینکه برنامه شهرداری تعبیه دستگاه‌های کارتخوان در همه تاکسی‌ها است، افزود : به اندازه همه دستگاه‌های تاکسی کارتخوان تهیه شده ولی رانندگان استقبال خوبی از آن ندارند و همین امر نیز موجب عدم استفاده مردم شده است.

وی با بیان اینکه پرداخت کرایه از طریق دستگاه‌های قبلی صرفا با داشتن کارت شهروندی ممکن بود، اما دستگاه‌های جدید دو منظوره است و از طریق کارت بانکی نیز می‌توان کرایه را پرداخت کرد، ادامه داد : پرداخت کرایه از طریق این دستگاه‌ها آن لاین است و زحمت زیادی برای راننده یا مسافر ندارد و بلافاصله مبلغ واریزی به حساب راننده انتقال پیدا می‌کند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زنجان اولویت استفاده از کارت شهروندی را پرداخت‌های خرد عنوان کرده و اضافه کرد : با این حال امکان شارژ کارت‌های شهروندی تا 200 هزار تومان نیز فراهم شده است، اما برخلاف فروش 53 هزار عدد از کارت‌های شهروندی گویی همه آنها در اتوبوس‌ها و یا پارکینگ‌های شهرداری استفاده شده است، چرا که طبق گفته شرکت پشتیبان میزان تراکنش تاکسی‌ها از محل این کارت‌ها بسیار پایین است.

ناظری گفت : درست است که میزان استفاده مردم از کارت شهروندی خیلی پایین است، اما شهرداری با جدیت به دنبال کاربردی کردن آن است و در همین راستا بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر نصب شده و حتی به مردم نیز اعلام شده است که تخلفات را در این حوزه گزارش دهند.

وی با اشاره به اینکه برنامه بعدی شهرداری کاربردی کردن کارت شهروندی در نانوایی‌ها و البته روزنامه‌فروشی‌ها است، افزود : استفاده از این کارت به نفع خود مردم است، چرا که دیگر مشکلات ناشی از مفقودی و یا کم شدن پول نقد را نخواهند داشت.

مطلب قبلی تراموای زنجان روی ریل توسعه
مطلب بعدی پیام شهردار زنجان به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی
Print
37 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn